Tag: arratisje

Kush është 47-vjeçari që u plagos sot në shkëmbim zjarri me...

Ky është Xhevahir Jonuzi, 47 vjeç, banues në fshatin Hoshtimë, i cili mbeti i plagosur gjatë një operacioni policor mëngjesin e sotëm pranë banesës...

DETAJE/Plagosi një person, tjetrit i vjedh pasaportën, kapet në Qafë Thanë...

Një 53-vjeçar, i shpallur në kërkim për vrasje në tentativë, është arrestuar në tentativë për të lënë kufirin shqiptar në Qafë-Thanë. Mësohet se Gjoni Çaushi,...

EMRI/I rikthehet “sportit” të tij të preferuar, tenton të arratiset sërish...

Gëzim Toma ka tentuar të arratiset nga burgu i sigurisë së lartë në Peqin, duke përsëritur ‘sportin’ e tij të preferuar. Toma është arratisur...

GREQI/Arratisen nga burgu 2 shqiptarë dhe 2 të huaj

Katër persona janë arratisur nga burgu bujqësor i Tirinthias, në Greqi, duke alarmuar vendin fqinj. Mësohet se mes të arrestuarve janë dy shqiptarë, një...

10 ditë në arrati pas tentativës për vrasje, kapet dhunuesi i...

I ka ardhur fundi arratisë së një 43-vjeçari pasi tentoi të vrasë gruan e tij me thikë. Dhjetë ditë më pas, policia e Krujës...

Titi, shqiptari i rrezikshëm që kërkohet nga policia greke

Një nga katër shqiptarët e arratisur nga paraburgimi i Athinës në fillim të muajit Qershor vijon të jetë në kërkim. Policia greke ka publikuar...

Arrestohet edhe shqiptari i dytë pas arratisjes në Greqi

Mediat greke raportojnë se në orët e mbrëmjes është arrestuar edhe shqiptari i dytë nga katër që u arratisën nga Drejtoria e Transferimit të...

Goditën gardianen, si u arratisën dy shqiptarët nga burgu në Greqi

Dy të burgosur shqiptarë janë arratisur së fundmi në burgun e Avlonës në Greqi. Sipas të dhënave më të fundit që vijnë nga media greke...

Si u ndalua arratisja e shqiptarit të rrezikshëm nga burgu i...

Policët e Atikës arritën të ndalonin arratisjen e përgjakshëm që kishte përgatitur shqiptari i dënuar me burg dhe që po vuan dënimin në burgun...

Iu arratis policisë zbathur dhe vetëm me të brendshme, dënohet shqiptari...

Një shqiptar i cili ndryshe njihej si Davide De Gaetano është dënuar me 5 vite burgim  nga gjykata e Chietit në Itali. Procesi u zhvillua...