Tag: arratisje

8 shqiptarë “ngrenë në këmbë” policinë greke, si planifikuan arratisjen nga...

Kërcënimet nga një i burgosur shqiptar drejtuar Drejtorit të burgut të Korfuzit dhe informacioni që kishin shërbimet informative për drogë dhe armë brenda qelive,...

Pacientja me COVID arratiset nga spitali, mobilizohet policia

Një paciente që kishte rezultuar pozitive për koronavirusin është larguar nga Spitali i Gjakovës. Raportohet se ajo ka arritur që të “arratiset”nga spitali pa...

Kush është 47-vjeçari që u plagos sot në shkëmbim zjarri me...

Ky është Xhevahir Jonuzi, 47 vjeç, banues në fshatin Hoshtimë, i cili mbeti i plagosur gjatë një operacioni policor mëngjesin e sotëm pranë banesës...

DETAJE/Plagosi një person, tjetrit i vjedh pasaportën, kapet në Qafë Thanë...

Një 53-vjeçar, i shpallur në kërkim për vrasje në tentativë, është arrestuar në tentativë për të lënë kufirin shqiptar në Qafë-Thanë. Mësohet se Gjoni Çaushi,...

EMRI/I rikthehet “sportit” të tij të preferuar, tenton të arratiset sërish...

Gëzim Toma ka tentuar të arratiset nga burgu i sigurisë së lartë në Peqin, duke përsëritur ‘sportin’ e tij të preferuar. Toma është arratisur...

GREQI/Arratisen nga burgu 2 shqiptarë dhe 2 të huaj

Katër persona janë arratisur nga burgu bujqësor i Tirinthias, në Greqi, duke alarmuar vendin fqinj. Mësohet se mes të arrestuarve janë dy shqiptarë, një...

10 ditë në arrati pas tentativës për vrasje, kapet dhunuesi i...

I ka ardhur fundi arratisë së një 43-vjeçari pasi tentoi të vrasë gruan e tij me thikë. Dhjetë ditë më pas, policia e Krujës...

Titi, shqiptari i rrezikshëm që kërkohet nga policia greke

Një nga katër shqiptarët e arratisur nga paraburgimi i Athinës në fillim të muajit Qershor vijon të jetë në kërkim. Policia greke ka publikuar...

Arrestohet edhe shqiptari i dytë pas arratisjes në Greqi

Mediat greke raportojnë se në orët e mbrëmjes është arrestuar edhe shqiptari i dytë nga katër që u arratisën nga Drejtoria e Transferimit të...

Goditën gardianen, si u arratisën dy shqiptarët nga burgu në Greqi

Dy të burgosur shqiptarë janë arratisur së fundmi në burgun e Avlonës në Greqi. Sipas të dhënave më të fundit që vijnë nga media greke...