Tag: Anije

FOTO/Koronavirusi, New York gati të presë anijen spitalore të marinës amerikane...

Dy anije të Marinës – USNS Comfort dhe USNS Mercy – po shndërrohen në spitale të mëdha lundruese për të ndihmuar në trajtimin e...

Tragjike në ujërat e Greqisë, mbytet anija me emigrantë, operacion i...

Një varkë e dyshuar se ka 50 emigrantë në bord tragjikisht u fundos 13 milje detare në jug-perëndim të Paxos të Greqisë. Nga të dhënat...

Sarandë/ Anija me flamur shqiptar pëson defekt në det

Anija “Saranda Expres” me flamur shqiptar, e cila bën linjën Sarandë – Korfuz rreth orës 16:45 ka pësuar defekt në sistemin e drejtimit dhe...

Dy luftëanije të NATO-s ankorohen në Portin e Durrësit

Dy anije luftarake të NATO-s janë ankoruar në portin e Durrësit. Kjo vizitë e anijeve të NATO-s në Shqipëri vjen në kuadër të 10...

Përplasen 2 anije cisternë, të paktën 9 të vdekur

Dy anije kanë marrë flakë në ngushticën e Kerch, pranë Krimesë. Lajmin e bën të ditur ministria e Transportit rus, sipas së cilës të gjithë...

Greqi, anija me flamur shqiptar përplaset në një zonë shkëmbore të...

Një anije mallrash me flamur shqiptar dhe me tetë persona në bord është përplasur mëngjesin e sotëm në Lefkada të Greqisë. Anija është përplasur me...

FOTO/E ka mbajtur gjithnjë të fshehtë, këngëtarja kapet ‘mat’ duke u...

Teksa po shijon pushimet pas një sezoni të ngarkuar me koncerte, këngëtarja Arilena Ara është kapur 'mat' duke u puthur. Edhe pse Arilena mundohet ta...

Refugjatët e bllokuar, Bushati: Duhet t’i kthejmë borxhin Italisë, jemi gati...

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me refugjatët e bllokuar në një anije në Itali. Në një status në twitter, kreu i...

Gjobitet anija me 702 turistë italianë në Sarandë

Një anije turistike me 702 turistë italianë në bord është gjobitur me 2 mijë euro nga kapitaneria e Portit të Sarandës. Shpëtim Muho, administratori...

VIDEO/Si në filma, dallga gjigante fundos anijen, bërtasin qytetarët

Këto pamje tronditëse të filmuara në Nias të Indonezisë tregojnë një anije që fundoset prej dallgëve gjigante.  Në pamje do të shikoni se si varka...