Tragjike në ujërat e Greqisë, mbytet anija me emigrantë, operacion i madh për shpëtimin e tyre

Një varkë e dyshuar se ka 50 emigrantë në bord tragjikisht u fundos 13 milje detare në jug-perëndim të Paxos të Greqisë.

Nga të dhënat e para mësohet se për shkak të fundosjes kanë humbur jetën një numër i madh emigrantësh, ndërsa mendohet se 21 prej tyre janë arritur të shpëtohen nga rojet bregdetare greke.

Operacioni është duke vijuar edhe tani. Në operacion janë përfshin 6 anije ardhur nga porti i Igoumenicës, Korfuzi, Paxos dhe Lefkadhas.

vijon…

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje