Tag: analiza

ANALIZA/’Qeveria propagandë bajate dhe cinike me numrin e të shëruarve?’

Lajmi se mbi 92 qytetarë nga 100 të infektuar në të gjithë vendet e Ballkanit janë shëruar përbën një lajm shumë të mirë që...

“Asnjë çudi se ku e gjen kurajon qeveria të sulmojë pronën...

Ish-ministri Ylli Manjani, ne nje analize te gjate qe ka bere ne rrjetet sociale, eshte ndalur thellesisht tek nderhyrja e shtetit ne ndalimin e...

“Lajme të mira brenda tragjedisë”, Fuga: Njerëzimi nuk qëndron duarlidhur, Akademia...

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga në një analizë të tij në Facebook shkruan se ka lajme të mira brenda tragjedisë së koronavirusit siç janë...

Berisha ripërsërit shqetësimin: Stop praktikës së kufizimit absurd të testit të...

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se fundmi se raportet shumë serioze dëshmojnë se kufizimi ekstrem i testit të koronavirusit për shoshitje epidimiologjike të të dyshuarve...

Ja si kryhet analiza e koronavirusit, testimi kushton pak

Analiza e kornavitusit bëhet duke analizuar sekrecionet e hundës apo të gojës. Për të marrë kampionin e këtyre sekrecioneve përdoret një tampon i posaçëm...

Korrupsioni në Shqipëri në rritje, zyrtarët njoftojnë masa të reja

Korrupsioni në Shqipëri, sipas organizatës "Transparency International, Bankës Botërore dhe disa organizatave monitoruese shqiptare, është përkeqësuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit llogarit disa miliarda...

‘Tërmeti’ më i madh në futboll/Çfarë pritet të ndodhë me Man...

Ky mund të jetë ndoshta ‘tërmeti’ më i madh në botën e futbollit këtë sezon. Manchester City është përjashtuar nga Champions League deri në...

“Kjo është shkenca jote?”, Fuga nuk kursen ironinë pas tërmeteve: Më...

Akademiku Artan Fuga, serish komenton situaten qe krijohet me termetet, duke ngritur alarmin se ne na mungojne analizat, sqarimet. Fuga ka ironizuar ndjeshem çdo...

Dy shefa terrori më pak në Lindjen e Mesme e hijet...

Genc Pollo Ish ministër e deputet 22 janar 2020 Lindje e Mesme me trazirat e saj të përhershme e konvulsionet periodike tërheq vëmendjen botërore si dhe ndërhyrjen...

Grabitja në Rinas/I arrestuari nuk pranon të bëjë analizën e ADN:...

“Refuzoj, pasi duhet të më ktheni përgjigje çfarë është bërë me të parën dhe më pas unë mund ta jap për herë të dytë”,...