Tag: aksi rrugor milot balldren

“Opozita dhe bankat anuluan aferen Milot Balldren, jo qeveria”

Ne lidhje me anullimin e koncensionit Milot-Balldre, reagoi Ish-deputeti Agron Shehaj. “PD paralajmëroi skemën e mashtrimit”, tha ai duke renditur edhe dy arsyet kryesore;...

Milot- Balldren, koncesionari rrezon Bracen: Une po vijoj punen!

Nga Gjergj Erebara Zëvendëskryeministri Erion Braçe sugjeroi se një nga kontratat më kontroverse koncesionare të qeverisë së tij, ajo për ndërtimin e rrugës Milot-Balldren “nuk...

Petrit Vasili: ‘Letra drejtuar BE-së për Milot – Balldren, që s’m’i...

Nga Petrit Vasili Ne 31 maj 2019 i drejtova nje leter te hapur publike delegacionit te BE ne Tirane lidhur me aferen korruptive gjigande te...

Afera në aksin Milot-Balldren/ Basha: Taksat tuaja për 4 vjet po...

Gjatë takimit me qytetarët në zonën e ish-Kinostudios në Tiranë, kreu i PD Lulzim Basha është shprehur se, afera korruptive e aksit rrugor Milot-Balldren...

Afera Milot/Balldren, Shehaj: Kompania i “dhuroi” ministrisë falas një tunel 17...

Ish-deputeti i PD, Agron Shehaj, ka publikuar fakte te reja per sa i perket aferes se rruges Milot- Balldren. Duke publikuar disa dokumente Shehaj denoncont...

Rast unik në të gjithë Europën/ Milot-Balldren, 15 milionë euro për...

Mediat kanë siguruar kontratë marrëveshjen mes qeverisë dhe kompanisë fituese të koncensionarit për ndërtimin e rrugës Milot-Balldren. Sipas projektligjit të mbërritur në Kuvend për ndërtimin...

Qeveria jep një tjetër rrugë me koncesion

Vjen një tjetër vendim i qeverisë në lidhje me rrugët. Ajo ka vendosur të japë me koncesion ndërtimin e rrugës Milot-Balldren. Në mbledhjen e datës...