Degradon debati në studio, Mërtiri i kthehet Cupit: Shqipëria të mban në gojë për spiunllëqe në sigurimin e shtetit

0Shares
0

Ka patur një debat të ashpër që ka degraduar në sharje në top channel mes gazetarit Frrok Çupi dhe sociologut Ergys Mërtiri. Teksa po flisnin për pandeminë dhe po shkëmbenin mendimet, Çupi nuk ra në një mendje me Mërtirin dhe i kthehet atij me një fjalor banal.

Debati i plotë:

Frrok Çupi: Që je një injorant ti, je kokrra injorantit, je kokrra hajvanit

Ergys Mërtiri: Ti je një copë gomari dhe përveç kësaj je edhe legen burrë. Ke gjithë jetën je marrë me pisllëqe, gjithë jetës je marrë me spiunllëqe. Dhe ty të gjitha Shqipëria të mban në gojë për spiunllëqe në sigurimin e shtetit. Ti je njeri që merresh me gratë i hyn grave nën fustan dhe i bën shkrime. Ti je njeri që ju futesh njerëzve në krevat dhe gjithë jetës e ke bërë këtë.

Frrok Çupi: Çfarë kam bërë, ma deklaro. Ti do ta paguash këtë që the.

Ergys Mërtiri: Kjo është e vërteta Frrok dhe ty të njeh gjithë Shqipëria. Ty ta njohin fytyrën dhe mua ma njohin.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje