Rinasi, i mbyllur edhe sot për fluturimet, Balluku jep parashikimin për zhbllokim

0Shares
0

Aeropoeri i Rinasit do të qëndrojë i mbyllur për fluturimet e zakonshme ndërkohë që ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku tha se është arritur një marrëveshje e pjesshme.

Prej sot pasdite nisin fluturimet jokomerciale,  të emergjencës dhe humanitare, diplomatike. Vaksinat do rë vijnë sot në orën 3 pasdite tha Balluku.

Ministrja e konsideroi serish grevë të paligjshne largimin e kontrollorëve nga puna. Ajo tha se qëllimi ka qënë bllokimi i aeroportit deri në ditën e zgjeshjeve.

Balluku tha në vijim se fluturimet komerciale nisin nesër. a.b

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje