“Lulzim Basha, njeriu që i duhet Shqipërisë”

0Shares
0

Zëdhënsja e fushatës së PD, Floriana Garo tha se Basha është njeriu që i duhet Shqipërisë. Në fjalën e saj ajo e përshkroi liderin e PD si karizmatik, i vendosur dhe me përvojë.

Fjala e Floriana Garos:

Pasi u disa here takova Lulzim Bashën, e kisha te qarte se ai është udhëheqësi që i duhet Shqipërisë.
I vendosur, karizmatik, me përvojë –
Dhe në të njëjtën kohë edhe një njeri i dashur dhe i afërt me njerëzit.
Një person që ju flet njerzzve në sy, me të njëjtën gjuhë.
Një person i cili është i përkushtuar ndaj Shqipësrise tone te bukur dhe është i gatshёm pёr tё sjellё ndryshimin qe mezi e presim te gjithë
Muajt e fundit e kam parë duke punuar deri në orët e vona të natës.
Ai eshte konsultuar me shumë ekspertë për të sjellë më shumë plane pune, te detajuara dhe që do të përmirësojnë jetën e të gjithë neve në Shqipëri.
Unë e kam parë Lulzim Bashen të zhvillojë bashkёbisedime dhe takime mbi çёshtje politikash me udhëheqësit evropianë. Unë pashë se si ata e vёshtruan atë – me admirim dhe me miqësi të thellë.
Dhe mbi të gjitha – pashë Lulzim Bashёn qё takohet çdo ditë me qytetarët e Shqipërisë.
Nga këto takime mësova ta vlerësoj edhe më shumë.
Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim.
Vendi ynë ka nevojë për ndryshim.
I vetmi person që mund ta sjellë këtë ndryshim,
I vetmi person që mund të formojë një qeveri që do të punojë për qytetarët në vend të një qeverie që punon vetëm për vete e saj –

Ai është Lulzim Basha!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje