Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi

Burj Khalifa, kulla më e lartë në Dubai është veshur kuq e zi ditën e festës së flamurit tonë kombëtar.

Momenti kur Burj Khalifa u vesh me ngjyrat e flamurit shqiptar është përcjellë nga vetë faqja zyrtare e kullës e cila ka ndarë dhe një video nga momenti me në sfond himnin tonë kombëtar.

Kulla e cila ka ndriçuar kuq e zi për rreth 2 minuta të pasdites së sotme është ndërtesa më e lartë në Dubai dhe një ndër më të lartat në botë. Ajo është 828 metra e lartë dhe ka 163 kate, nga të cilat 9 hotele.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje