Kryetari i Komisionit të Jashtëm të PE: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor do rrisin klimën e mosbesimit

Ndaje

Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Europian z.David Mcallister ka shprehur shqetësimin e madh që pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve ndryshimet në Kodin Zgjedhor do votohen nesër.

Ndryshimet e njëanshme thotë Mcallister mund të rrisin klimën e mosbesimit dhe polarizimit në prag të zgjedhjeve të 25 prillit.

Këto ndryshime sipas tij nuk do të rezultojnë produktive as në përpjekjet për hapjen e konferencës ndërqeveritare që do mbahet në fund të vitit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje