LAJMI I FUNDIT/Numër rekord viktimash ne 24 orët e fundit

Ndaje

Ne 24 orët e fundit është shënuar një rekord viktimash nga koronavirusi në Shqipëri. 7 pacientë kanë humbur jetën nga covid ne te dy spitalet.

Nga 1278 teste ne te gjithe vendin jane gjetur 284 raste infektimesh.

Statistika, 27 Tetor 2020
Raste të reja ditore 284
Të shëruar ne 24 orë 103
Të shtruar në spitale 285

Testime totale 119,607
Raste pozitive 19,729
Raste të shëruara 10,808
Raste Aktive 8,434
Humbje jete 487
Humbje jete në 24 orë 7
Testime ditore 1278

/DRONI.al/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje