Gruaja e Kryeministrit armen niset se shpejti ne lufte

Ndaje

Konflikti mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për rajonin e Nagorno-Karabakh vijon edhe pas disa përpjekjeve për armëpushim.

Gruaja e kryeministrit Nikoll Pashanyan, Anna Hakobyan po bën stërvitje ushtarake bashkë me 12 gra të tjera që pas disa ditësh të dërgohet në kufi.

Hakobyan përmes një postimi në rrjetet sociale bën me dije se do i bashkohet frontit për të mbrojtur kufijtë e atdheut.

Duke filluar nga nesër, skuadra e grave me 13 anëtarë, përfshirë edhe unë, do të fillojmë stërvitjet ushtarake. Pas disa ditësh do të largohemi për të mbrojtur kufijtë e atdheut tonë.

Ne nuk kemi atdhe apo dinjitet tjetër që t’ia japim armikut”, shkruan ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje