Trafiku bllokon hyrjen ne Tirane, shtohet edhe nje stres tjeter mes pandemise

Ndaje

Sheshi “Shqiponja” është bllokuar sot tërësisht për automjetet, gjë që ka shkaktuar trafik të rënduar që në orët e para të mëngjesit. Ndonëse ka rrugë dytësore për të hyrë apo dalë nga Tirana, lëvizja e shtuar e makinave ka shkaktuar një kaos të vërtetë.

Drejtuesit e Policisë Rrugore dhe ARRSH kanë sqaruar se zona e Doganës do të mbetet e bllokuar për katër muajt e ardhshëm kur punimet për kenë përfunduar krejtësisht. Qytetarët që vijnë nga jugu të përdorin Rrugën e Elbasanit për të hyrë në Tiranë, ndërsa ata që vijnë nga Kavaja dhe nga Durrësi të përdorin rrugën e vjetër të Ndroqit.

Ndërsa në rrugën e Doganës do të kenë akses vetëm ambulancat që vijnë për raste urgjence.

Prej kohësh ndërtimi i Unazës së Madhe ishte shndërruar në një stres për trafikun e kryeqytetit, i cili në mëngjes dhe në mbrëmje rezultonte më i rënduar se në orët e tjera të ditës.

Tenderi per ndertimin e unazes se re u anukua per shkak te nje afere te rende korruptive si dhe per standartin e dyfishte te kompensimit te banoreve qe u prisheshin bizneset dhe banesat. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje