Hidhet shorti i Liges se Kampioneve, 8 grupet qe krijojne stuhine e futbollit evropian

Ndaje
NYON, SWITZERLAND AUGUST 5: A general view of the UEFA Champions League 2019/20 Play-off draw at the UEFA headquarters, The House of European Football on August 5, 2019 in Nyon, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham - UEFA/UEFA via Getty Images)

Eshte hedhur ne Nion te Zvicres shorti i Liges se Kampioneve. Jane 32 skuadra evropiane qe mesuan se ke do te kishin perballe.

Jane 8 grupe me nga 4 skuadra. 32 ekipet do të nisin rrugëtimin e dytë më datën 20 tetor, teksa sipari do të mbyllet më 29 maj 2021 në stadiumin “Ataturk” në Stamboll.

GRUPI A:

 • Bajern Mynih
 • Atletiko Madrid
 • Salcburg
 • Lokomotiva e Moskës

GRUPI B:

 • Real Madrid
 • Shakhtar Donjetsk
 • Interi
 • Mynshengladbah

GRUPI C: 

 • Porto
 • Mançester Siti
 • Olimpiakos
 • Marsejë

GRUPI D:

 • Liverpul
 • Ajaks
 • Atalanta
 • Midtylland

GRUPI E:

 • Sevija
 • Çelsi
 • Krasnodar
 • Ren

GRUPI F:

 • Zenit
 • Borusia Dortmund
 • Lacio
 • Klub Bryzh

GRUPI G:

 • Juventus
 • Barcelona
 • Dinamo Kiev

GRUPI H:

 • PSG
 • Mançester Junajtid
 • Lajpcig
 • Basakshehir

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/draws/2021/2001252/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje