Shqiptari qellohet ne arme ne mes te plazhisteve ne Rome

Ndaje

Nje shqiptar u qellua me arme sot ndersa sapo kishte nisur plazhin ne nje zone bregdetare te Romes.

Dy persona me maska mbërritën pranë plazhit, në një motoçiklete.

Njëri prej tyre zbriti, me armë në dorë, hyri në plazh dhe qelloi drejt një pushuesi me origjinë shqiptare, tashmë i njohur për policinë, i cili po kalonte të dielën buzë detit.

 

I plagosuri, në gjendje të rëndë, u dërgua menjëherë me ambulancë ajrore në spitalin San Camillo në Romë. Dy vrasësit më pas u larguan me shpejtësi ndersa mediat lokale nuk e japin identitetin e shqiptarit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje