Itali, rriten viktimat nga covid

Ndaje

Italia ka shënuar një rritje të numrit të viktimave. Ministria e Shëndetësisë atje raportoi se u shenuan 24 viktima, nga 10 që ishin një ditë më parë.

Një shifër kaq e lartë viktimash nuk ishte regjistruar që prej 7 korriku, kur humbën jetën 30 pacientë.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 35,692, ndërsa ai i të infektuarve ka arrtur në 296,569.

Ndërkohë, shtatë pacientë të tjerë kanë hyrë në kujdes intensiv në 24 orët e fundit.

Lombardia vijon te jete zona me e kuqe me numrin më të lartë të viktimave, ku 9 qytetarë ndërruan jetë. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje