Dritan Abazovic drejt postit te ministrit te Jashtem, tani jane 4

Ndaje

Kreu i platformës “E Zeza në të Bardhë” në Malin e Zi, Dritan Abazoviç pritet që të marrë postin e ministrit të Jashtëm në qeverinë e re, sic ka njoftuar Novosti.

Abazoviç mori rol kyc ne krijimin e qeverise se re qe drejtohet nga serbet e Malit te Zi.

I pyetur për mundësinë që Mali i Zi të tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës ai u shpreh se “natyrisht do të jemi kundër dhe mendoj se kjo pyetje as që do të vihet në rend dite, pasi që është çështje e kryer, nuk duhet kthyer në të kaluarën“.

Tashmë diplomacia ballkanase pritet që të flasë shqip, pasi edhe në Maqedoninë e Veriut Ministër i Jashtëm është një shqiptar, Bujar Osmani.Bashke me ministrat e Kosoves dhe Shqiperise ata behen 4./DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje