Humb jeten nga asfiksia prej tymit nje burre ne Mat

Ndaje

Një i moshuar ka ndërruar jetë për shkak të asfiksisë ndersa po shuante nje zjarr qe i doli jashte kontrollit, prane baneses se tij.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Bujkë të Bashkisë Mat.

79 vjeçari Haziz Kuka, banues në qytetin e Burrelit, kishte ndezur një zjarr për të pastruar tokën e tij, por flakët u përhapën në shkurre dhe në një banesë.

Në përpjekje për të shuar flakët, burri u asfiksua dhe ndërroi jetë./DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje