Rama tall e fyen deputetet e listes ne Parlament pasi u ka marre voten

Nuk ka ndodhur ndonjehere ne keta 30 vjet qe nje kryeminister te talle dhe fyeje deputetet ashtu sic beri Edi Rama kete mesdite ne Parlament.

Ai talli deputetet e listes, te gjithe, pavaresisht se disa perpiqej ti veconte sic ishte Murrizi, qe eshte po ashtu me cilesite e deputetit te listes.

Rama i tall dhe i fyen pasi i ka perdorur per nje vit me rradhe, ndersa sot perdorimi ishte deri ne pederasti, u mori voten per ti dhene shans pushtetit te tij.

Megjithese u fyen, dolen me te keqinj per vendin se babai i Rames qe vari nje poet ne frymen e fundit te komunizmit, ata serish votuan kartonat per Kushtetuten qe ndihmon Ramen ne zgjedhje.

Burra dhe gra qe nuk jane ne gjendje as te levizin gishtin kur fyhen deri ne palce dhe pasi kane bere per sharesin harakirin me te dhimbshem per qytetaret shqiptare.

Turp per Murrizin qe ka marre nga PD shume me teper se sa i ka dhene Balla. Turp per secilin qe pasi Rama u ka dhje…ne koke, u pergedhel doren e votes. Turp per te gjithe ata deputete te listes dhe fjales se prere qe u ndyen edhe me shume sot. Nuk kam cfare shtoj asgje me shume se sa ju tha Rama sot. Vecse jeni edhe me te qelbur. /DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje