COVID-19 – Mekaniku i minierës së kromit në Bulqizë i infektuar, ja ku e mori virusin

Ndaje
SSUCv3H4sIAAAAAAAACpyRz27DIAzG75P2DhHnRmr+NumrVDs4QBJUAhWQTVPVd5+BUHHeDf9sf/Znnp8fRUEmsIKSa/H0EcZCyt06A05ohfh8OrjhinGTE86E00aAzOEEjq4KNo5Q7VJ6/ApJYh243XLrhx2IguMLakT4logb3WJcpERIYgemCDllzO5TYAlF8X91xsdXcgMLV/Q3LJwZMVxyiEZusZTcfxw3W24NdiZ05upbU5C+oMmUH

Një tjetër rast me Covid-19 është regjistruar në Bulqizë.

Burime pranë Njësisë Vendore të Shëndetit Publik Bulqizë bëjnë me dije se personi i infektuar është një mekanik në minierën e kromit. Sipas DShP-së Bulqizë dyshohet se i prekuri ka patur kontakte me vëllanë e mjekut epidemiolog te infektuar, Afrim Sula, të cilët rezultuan pozitivë.

Bëhet me dije se ky është rasti i dytë në minierën e Bulqizës. Ndërkohë mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë marrë edhe 19 tamponë të tjerë për hetim të rasteve.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje