Basha zbulon nje piste te komplotit qe permendi Kim

Ndaje

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklarates se ambasadores Yuri Kim per nje komplot ndaj reformes ne drejtesi pas kraheve. Pa theksuar dike Basha ne fakt zbulon nje poste te komplotit, qe mund te jene ndeyshime te ligjeve te reformes nga parlamenti aktual.

Basha ka ripostuat deklaratën e ambasadores amerikane për reformen në drejtësi.

“Çdo ndryshim kushtetues dhe ligjor në lidhje me reformën në drejtësi nga ky parlament është ilegjitim.
Ndryshime të tilla u shërbejnë vetëm atyre që e përdorin pushtetin për të devijuar dhe për të minuar reformën, për të kontrolluar politikisht dhe për të kapur sistemin e drejtësisë”, thote Basha.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje