ITALI/ Ulje te shpejte te viktimave dhe infeksioneve te reja

Ndaje

Italia regjistroi sot numrin më të ulët të viktimave e të rasteve pozitive në 24 orë qe prej fillimit te pandemise. 24 oret e fundit jane regjistruar 145 viktima e 675 raste pozitive.

Numri i përgjithshëm i viktimave nga pandemia në Itali ka arritur në 31,908 ndersa janë Infektuar225,435 persona.

Pacientë  pozitivë me koronavirus në Itali janë reduktuar në 68,351 dhe numri i të infektuarve që po kurohen në struktura spitalore janë ulur në 10,311, e të shtruar në repartet e terapisë intesive janë 762.

Tampone të kryera në Itali janë deri sot 3 004 960.

Italia i jep fund sonte mbylljes duken filluar nje jete afer normales prej neser.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje