Suedia, masa drastike per spitalet, per mjeket protokolli i luftes

Suedia ka marre masa drastike për trajnimin e të infektuarëve edhe pse masat e izolimit jane te padukshme.

Nje nga masat eshte parimini luftes ne trajtimine te semureve me covid, parim qe kryhet permes perzgjedhjes se pacienteve ne varrsi te moshes dhe shanseve per te mbijetuar.

Suedia përgatitet për gjëmën! Spitali universitar udhëzon spitalet në vend që të mos futin në terapi intensive të sëmurë me Covid-19 që janë mbi 80 vjeç! Të gjithë të sëmurët mbi 70 vjeç që kanë të paktën 1 sëmundje kronike, pulmonare, zemre apo veshkash! Dhe kush është mbi 70 vjeç dhe ka minimumi 2 sëmundje të tilla! Burimi Aftonbladet (gazeta më e madhe në vend). Po në Shqipëri di të më thotë kush si është procedura??!”, shkruan gazetari Gerti Xhaja për situatën në Suedi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje