“Rama ik” ne ceremonine e 100 vjetorit te Tiranes kryeqytet

Ndaje

Ne ceremonine e zhvilluar me rastin e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet, disa qytetarë kanë protestuar me thirrjet “Rama ik”. Thirrjet erdhen ndersa Presidenti Meta po mbante nje fjalim te rastit.

Ky aktivitet ishte organizuar në ambientet e Teatrit Kombëtar.

Ndërsa vetë Rama dhe Veliaj kanë zhvilluar aktivitetin e tyre në ambientet e Pallatit të Brigadave.

Ndërkohë Presidenti Meta gjatë fjalës së tij tha se Tirana u bë qyteti i barrikadave në luftën për çlirim, si dhe lokomotiva e zhvillimit në një sërë fushash.

“Tirana përbën potencialin më të  mirë të mendimin intelektual dhe na udhëheq drejt aspiratës euroatlantike. Shoqata “Tirana Intellectum” po bën një punë shumë të mirë në promovimin e kulturës. Ky 100 vjetor është sipari i këtyre festimeve, do të kemi një sërë festimesh gjatë gjithë vitit”, tha ndër të tjera Meta.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje