Ish kryetarja e Gjirokastres po hetohet nga SPAK

Ndaje

Kryetarja e mehershme e bashkise se Gjirokastrës, Zamira Rami po hetohet nga  SPAK.

Gazetarja Glidona Daci tyabper abcnews se Rami ka përfunduar në Prokurorinë e Posaçme pas një padije të bërë nga banorët e zonës për shkak të prishjes së disa ndërtesave në këtë qytet.

Çështja është regjistruar dje, ndërkohë që është hedhur edhe shorti për përcaktimin e prokurorit.

Çështja e Ramit nisi fillimisht në prokurorine e Gjirokastres, por për shkak të cilësive të veçanta si ish-kryebashkiake padia përfundoi në SPAK.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje