Sulm tjetër me raketa nga Irani në bazat e Irakut

Ndaje

Baza ajrore Al Balad është goditur nga gjashtë raketa, ndërsa nga sulmi nuk është raportuar për asnjë të lënduar nga rradhët e ushtarëve amerikanë, njofton Al Jazzira.

Zyrtarët thanë se disa prej raketave ranë pranë një restoranti brenda zonës ajrore.

Sulmi erdhi vetëm disa ditë pasi Irani goditi me mbi 12 raketa balistike dy baza në Irak që strehojnë forcat amerikane. Fatmirësisht nga sulmi nuk pati asnjë viktimë.

Në bazën ajrore Al Abad, që ndodhet 80 km në veri të Bagdadit, janë vendosur shumica e avionëve amerikanë.

Deri më tani asnjë palë nuk ka marrë përgjegjësinë e sulmit, i cili vjen në kulmin e tensioneve mes SHBA-së dhe Iranit. / Droni.al, JOQ

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje