EMRI/ Përfshihet në formacionin e parë të Bayern, 18 vjecari shqiptar, sukses i madh

Ndaje

Një 18 vjecar është përfshirë me ekipin e parë të Bayern duke shënuar një ndër suskeset më të medha të futbollistëve shqiptarë jashtë vendit, duke patur parasysh moshën e re.

Skuadra e Bayern Munchen vazhdon t’iu besojë të rinjve dhe të promovojë talente nga ekipi B ose moshat. Trajneri i përkohshëm Flick, ka punuar me shumicën e talenteve të Bayern dhe i njeh mjaft mirë.

Në dy ndeshjet e fundit, Flick aktivizoi 18 vjeçarin Joshua Zirkzee, i cili shënoi dy gola në Bundesliga dhe i dha dy fitore Bayernit në minutat e fundit. Përveç holandezit, Flick i dha mundësinë edhe talentit shqiptar, Leon Dajaku.

18 vjeçari kuqezi ka bërë ndeshje shumë të mira për Bayern II dhe sot, debutoi në Bundesliga me kampionët e Gjermanisë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje