Tërmet ne superligë, shkarkohen në një ditë tre trajnerë

Ndaje

Tre nga trajnerët e Superligës shqiptare u shkarkuan gjatë ditës së sotme fill pas mbjajtjes së ndeshjes të superligës

Bledi Shkëmbi i Teutës, Franko Lerda i Partizanit dhe greku Jorgos Marantas i Luftëtarit, janë shkarkuar nga ekipet respektive dhe janë zyrtarisht papunë.

Gjithçka lidhet me humbjet që ekipet pësuan këtë javë të 15-të të Superligës.

Për Bledi Shkëmbin fatale rezultoi humbja e sotme ndaj Kukësit 4-0. Me të njëjtin rezultat u mund dhe Luftëtari ndaj Laçit, ndërsa Lerda i Partizanit u shkarkua pas humbjes në derbi mbrëmjen e djeshme ndaj Tiranës.

Teuta, Partizani dhe Luftëtari pritet të emërojnë gjatë ditëve në vazhdim trajnerët e rinj.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje