Yjet e kuzhinës botërore do të gatuajnë për banorët e strehuar në çadra

Ndaje
World Central Kitchen është organizatë lider në botë që drejtohet nga një ndër shefat më të njohur në nivel botëror José Andrés.
Ky i fundit ka mbështetur inisiativën e shefit të kuzhinës Bledar Kola për të shkuar dhe për të gatuar për të mbijetuarit nga tërmeti në Thumanë dhe Bubq.
Pikërisht kjo organizatë ëhstë soliadarizuar me këtë nismë këtë të shtunë në Tiranë do të vijnë shefat më të mirë të kuzhinës që nën drejtimin e shefit José Andrés do të gatuajnë për të prekurit nga tërmeti në të gjitha zonat e Shqipërisë, njofton moderatorja e emisionit Oriela Nebiaj.
Pjesë e kësaj është edhe Fondacioni “Rrno” i themeluar në New York.
loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje