FRPD dhe Aleanca per Teatrin kthejne shpresen ne Pojan te Pezes

Ndaje

Ne Pojan, ne fshatin Peze, vetem 16km larg Tiranes, aty ku termeti ka tronditur e shembur shtepite e dhjetra familjeve, te cilat ende nuk kane mare asnje kontakt dhe ndihme nga askush.

Kushdo qe ka mundesi te ndihmoje, duhet te vije ta shohe vete me sy gjendjen ne te cilen jetojne aktualisht keto familje, me femije te vegjel e invalide. Askush nga Bashkia Tirane apo instanca te tjera shteterore nuk eshte kujtuar per keta banore qe jetojne e votojne ne kryeqytet! Apeli jone sot shkon per cilindo nga ju!

Edhe nje batanije ose nje pako ushqime, do te thote shume per keta banore. Mirenjohje pafund Aleances per Teatrin per veshjet e mundesuara per femijet e vegjel si dhe te rinjve te FRPD per pakot me ushqime 🙏🏻

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje