SPEKULIMI/ Gazeta afër Metës avancon me spekulimin për videon, ja cfarë botoi sot

Ndërsa në Tiranë po qarkullon thashethemi pa asnjë provë, se ekziston videoja e një zyrtareje të Rilindjes që ka një lidhje të veçantë me një diplomat të lartë, gazeta Koha Jonë e cila e [ublikoi e para spekulimin ka vijuar në këtë rrugë duke botuar dicka tjetër sot.

Në faqen e saj online gazeta ka hedhur një foto të ambasadorit të BE, Soreca me zëvendës ministren e brendëshme Romina Kuko. Foto është shoqëruar me një tekst që nuk ka lidhje me ndonjë lajm ndërkohë që hedh disa krahasime mes Vlahutin që vizitonte ministrinë e Transporteve dhe Soreca që vizition ministrinë e Brendshme.

“Ambasadori i BE në Tiranë Soreca mbetet i përkushtuar për ta ndihmuar ministrinë e brendshme në luftën kundër krimit, luftë e cila duket se ka suksese sidomos në pajisjen e policisë me infrastrukturë moderne. Një pjesë e pajisjeve për policinë ka ardhur edhe falë punës së ambasadorit Soreca.

Takimet e ambasadorit Soreca në këtë ministri janë të vazhdueshme, ndryshe nga parardhësja e tij, Vlahutin e cila vizitonte me shumë ministrinë e Transportëve të asaj kohe, duke qenë pasionante për infrastrukturën moderne”, shkruan gazeta duke e shoqëruar me disa foto.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje