Gjysma e Tiranës pa drita/ Ja ditët kur s’do ketë energji elektrike

Ndaje

Gjatë ditës së nesërme dhe pasnesër, thënë ndryshe të premten dhe të shtunën, gjysma e Tiranës do të jetë pa drita.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije se kufizimet do të variojnë deri në shtatë orë.

Më konkretisht në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave në Tiranë, në datat 19-20 korrik do të stakohet energjia në këto zona:

19 korrik
9:30-15:00- rruga “Ferit Xhajko”
09:00-15:00- rruga “Haxhi Hysen Dalliu”
09:00-16:00- rruga “Myslym Keta”, rruga “Njazi Meka”
12:00-15:00- rruga “Agallia Tako”
09:00-12:00- rruga “Gëzim Kaceli”, rruga “Pandi Stillu”, rruga “Petro Marko”, rruga “Haxhi Hysen Dalliu”
9:00-11:00- zona Yrshek
11:00 -15:00- zona Fushë Mëzez
09:00-14:00- rruga “Ylbere Bylykbashi”, rruga e Kavajës
09:0013:00- rruga “Ndre Mjeda”
08:30-14:00- rruga “Kongresi i Lushnjes”
20 Korrik
09:00-16:00- rruga “5 Maji”, rruga “Njazi Meka”, rruga “Myslym Keta”
09:00-12:00- rruga “Selaudin Bekteshi” pranë rrugës “5 Maji”, rruga “Gëzim Kaceli”, rruga “Pandi Stillu”
09:30-15:00- rruga “Siri Kodra”
12:00-15:00- rruga “Agallia Tako”
09:00-13:30- rruga “Kongresi i Lushnjes”
08:30-14:00- rruga “Ylbere Bylykbashi”

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje