Tag: urime

Basha zgjedh kishat e dëmtuara nga tërmeti për urimin e Krishtlindjes:...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zgjodhi të urojë besimtarët katolikë për Krishtlindje nga kisha e Shën Mhillit në Laç dhe ajo e Shna...

Urimi i Bashës për LDK dhe LVV: Kosova votoi për ndryshim

Lideri demokrat Lulzim Basha ka uruar Albin Kurtin për fitore, ndërsa nuk ka lënë pa vlerësuar as sjelljen europiane siç e quan ai të...

Politika uron Krishtlindjet, ja thirrjet dhe mesazhet e tyre

Urimet për Krishtlindjen kanë qënë të shumta, e këtu i janë bashkangjitur dhe politikanët.  Ndryshe nga Kisha Katolike që nuk pret vizita zyrtare nga politikanët,...