Tag: sami neza

SAMI NEZA/ Interneti dhe rrjetet sociale, si i censuron qeveria lajmet...

Nga Sami Neza Përshtypja e parë që krijohet është se interneti dhe rrjetet sociale që përdoren në Shqipëri, ashtu si kudo, janë të barabartë për...

KOMENT/ Ta perdoresh kulturen ne shërbim të korrupsionit

Nga Sami Neza Kryeministri Rama, me një gjetje aspak të denjë për të,publikoi sot në faqen e tij projektin e teatrit të ri në përpjekje për...

SHËNIM/ Rreth nevojës për ‘rrezikun e ndikimit të Orban’ në Shqipëri

Nga Sami Neza Radio Dojce Welle ka publikuar sot një shkrim të reporterit të saj, me sa duket, ne Hungari,  përmes të cilit paralajmërohet për...

Deklarata e Vokshit: AMA rrëzon ligjin për Mediat, anëtarët në mbrojtje...

Autoriteti i Medias Audiovizive (AMA) rrëzon ligjin e Ramës për censurën e medias online Sot, shumica e Bordit të AMAs: Sami Neza, Agron Gjekmarkaj dhe...

KOMENT/Pse nuk është politikë, loja politike Rama-Meta

Nga Sami Neza Presidenti I vendit Ilir Meta deklaroi të shtunën se ka ndërmend të rikthehet edhe njëherë në procedurën që coi në refuzimin e...

DOKUMENTA/Edi Rama abuzoi me “Ylli Bingo” te Teatri Kombëtar, ja shifra...

Godina ekzistuese e Teatrit Kombëtar është pjesë e historisë dhe rrafshimi i saj zhduk një memorie të domosdoshme. Presioni i klientelës me një histori me...

SAMI NEZA/Nuk bëri asgjë për ta por e votuan

Lumë votash kanë shkuar në siglën e PS duke i dhënë asaj fitoren më të thellë që ka pasur në vitet e pluralizmit politik....