Tag: pronaret

Ndreu mbështet pronarët e lokalëve: Gjithkush e di se dasmat në...

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar në rrjetet sociale për atë që ai e quan ndalim selektiv të dasmave dhe diskriminim...

Pronarët e lokaleve të dasmave në Lezhë në protestë: Policia selektivitet,...

Vetëm gjatë dy javëve të fundit në Lezhë janë ndëshkuar 12 subjekte ë ushtronin aktivitet publik duke realizuar dasma, por nuk ka asnjë të...

Artistët dhe pronarët nuk i ndahen protestës, policia shoqëron me dhunë...

Artistët dhe pronarët e lokaleve të natës këtë të martë janë rikthyer sërish në protestë për të kundërshtuar vendimit të djeshëm të qeverisë për...

Aksion për mbylljen e lokaleve në Berat, pronarët konfliktohen me policinë

Uniforma të shumta policie kanë mësyrë mbrëmjen e djeshme në të gjitha baret e restorantet e qytetit për t’i mbyllur ato pas orës 23:00....

Aksioni në Velipojë, IKMT përplaset me pronarët, e pranishme dhe Voltana...

Kryebashkiakja Volta Ademi e perseriti disa here keshilllen e saj per autoritetet qe te kishin kujdes lidhur me shembjen dhe prishjen e disa ndertesave...

“5 rastet kur Rama ka vendosur kundër pronarëve”, ish-deputetja: Qeveria të...

Partia Demokratike ka këmbëngulur fort në planin ekonomik per te ndihmuar qytetaret shqiptare pas krizes nga pandemia. Lideri i opozites ka kembengulur ne kryerjen e...

FOTO/Para drejtësisë dhe pronarët e hoteleve në Durrës që u shembën...

Mes të arrestuarëve për ndërtimet që sollën viktima në Durrës janë edhe pronarët e hotelit “Vila Palma”, i cili u shemb plotesisht nga tërmeti...

Arrestohen pronarët e subjektit VIP në shkodër, policia zbulon mashtrimin e...

2 Pronarë të një subjekti VIP janë arrestuar pasi akuzohen për mashtrim me skemën e rimbursimit të TVSh-së. Arrestimi u krye pas një hetimi 3...