Tag: mas

“Mbyllen shkollat në 2 nëntor”, Ministria sqaron të vërtetën mbi dokumentin...

Ministria e Arsimit ka reaguar në lidhje me një dokument të falsifikuar që po qarkullon në rrjetet sociale sipas të cilit urdhërohet mbyllja e...

Mbyllja e shkollave, Boçi: MAS nuk ka bërë reformë, e paqartë...

Vendimi i drejtuesve të Arsimit për mbylljen e disa shkollave si rezultat i mungesës së nxënësve, për deputetin demokrat Luçiano Boçi është pasojë e...

LISTA/ MAS kallëzon në Prokurori Drejtoreshën Arsimore të Kavajës

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka kallëzuar në prokurori, drejtoreshën e Zyrës Arsimore në Kavajë. Bëhet fjalë për Sonila Pezën e cila dyshohet se...