Tag: fjalimi

VIDEO/Rama nga Kuvendi: FAKT! Shqipëria sot ka një bilanc pozitiv në...

Në seancën e sotme plenare, duke iu përgjigjur komenteve të deputetit Halit Valteri rreth situatës së kriminalitetit në vend, kryeministri Rama u shpreh se...

Hajdari mban fjalimin emocionues në Parlament: Edhe unë kam qenë viktimë...

Deputetja e opozitës së djathtë në Kuvend, Rudina Hajdari mbajti një fjalim emocionues, në seancën kushtuar problemeve të qytetarëve. Ajo e nisi fjalimin e...

VIDEO/Mijëra njerëz në ceremoninë e homazheve, bashkëshortja e Kobe Bryant prek...

Bashkëshortja e basketbollistit Kobe Bryant, Vanessa theu për herë të dytë zemrat me fjalimin që mbajti në hapjen e ceremonisë, me një mesazh të...

Kurti merr detyrën zyrtarisht, thirrje ministrave në ditën e parë: Mos...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka marrë sot zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës. Përmes një ceremonie zyrtare, ai që i dorëzoi detyrën...

Botohet vepra me fjalimin e fundit të Gjergj Kastriotit, Skënderbeut, me...

Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannovich, me titullin « Le Grand Castriotto d’Albanie, Histoire ». Teksti prej 131 faqesh...

‘Qeveria e ardhshme nuk do të jetë e papërgatitur’, Basha: Eksperienca...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë nga Italia se ka rënë dakort me Qendrën Operative të Mbrojtjes Civile italiane që eksperienca e tyre...

VIDEO/Humbi familjen e xhaxhait nga tërmeti, Evi Reçi fjalim prekës në...

Kengetarja dhe tashmë moderatorja Evi Reçi i preku të gjithë me postimin e saj disa dite me pare, ku tregonte per humbjen e familjes...

VIDEO/Fjalimi i deputetes së ‘gafave’ është plagjiaturë, ia paska vjedhur Jorida...

Zbulohet një tjetër arsye pse deputetja e opozitës së re, Majlinda Halilaj gjatë seancës plenare të datë 18 tetorit, u bë virale me fjalimin...

FOTO/Rama vazhdon “lojën” me liderat e BE, i përgjigjet Bashës sërish...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të replikojë  përmes fjaleve të liderëve të BE, për të nxjerrë sa më mirë qeverinë e tij duke justifikuar...

VIDEO/Çani ‘hap garën’ në emision: Kush lexon më mirë Ardi Daullxhiu...

Këtë javë është përfolur shumë në rrjetet sociale një fjalim i deputetes, Majlinda Halilaj në Kuvendin e Shqipërisë. Gazetari Arian Çani dhe regjisori i tij,...