Tag: dhuna ndaj studenteve

DOKUMENTI/ Administratori UT-së thërret Policinë: “Situata paraqitet e rënduar…”

Ndërhyrja e Policisë së Shtetit në auditorët e Universitet të Tiranës është bërë pas kërkesës së administratorit të UT, Skerdi Dafa. Ky  fundit me anë...

Dhuna ndaj studentëve, Basha: Akt marrëzie i një njeriu të rrezikshëm...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar Edi Ramën se me polici po kërkon të pushtojë edhe universitetet. Sipas kreut të opozitës veprimet e policië...

LSI dënon dhunën ndaj studentëve, kërkon ndërhyrjen e Ambasadorëve

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dënuar dhunën e  ushtruar ndaj studentëve nga policia. Deputetja e LSI, Floida Kërpaçi, në një dalje për mediat akuzoi kryeministrin...

Dhuna ndaj studentëve, Nishani: Kamikazët politikë në Polici do të japin...

Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani, po ndjek me vëmendje përplasjen e Policisë me studentët protestues në fakultete dhe i ka bërë një paralajmërim, “kamikazëve...