Tag: BULLGARE

TELEKOM shumë afër blerjes nga biznesmeni bullgar, i dyshuar për lidhje...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) dha dy ditë më parë miratimin paraprak për shitjen e 99.75 për qind të aksioneve të kompanisë...

FOTO/Vdes tragjikisht gazetarja, trupi i saj i pajetë u gjet në...

Një gazetare nga Bullgaria, Viktoria Marinova është gjetur e vdekur në një park në qytetin e Ruse pranë lumit Danub. Nuk dihet nëse vrasja është...

Trebishti që po zbrazet nga banorët: Jemi bullgarë, jo ruajtës lopësh

Të etur për të realizuar ëndrrat e tyre, të gjithë rendin për të marrë pashaportat bullgare. Banorët e Trebishtit, fshatit që po kthehet në fantazmë...