Tag: bindja demokratike

Rrëzimi i zgjedhjeve në Durrës, habit kandidatja e BD-së: Njeriu nuk...

Kandidatja e Bindjes  Demokratike në Durrës ka reaguar së fundmi pas vendimit të Gjykatës së Durrësit, për të mos i njohur zgjedhjet e 30-Qershorit...

LAJM I FUNDIT/Votimet moniste, Gjykata e Durrësit nuk konfirmon mandatin e...

Gjykata e Durrësit nuk ka miratuar kërkesën e kandidates për bashkinë e Durrësit nga radhët e PS, Valbona Sako, për konfirmimin e mandatit. Kjo e...

“Nuk i themi Ramës hap kutitë dhe largohu”,Patozi dorëzon ankimimet: Po...

Bindja Demokratike ka njoftuar se ka dorëzuar sot në Kolegjin Zgjedhor ankimimet e saj për procesin e 30 qershorit. Në reagimin e fundit, BD...

Hidhen poshtë sërish ankesat e BD-së, KQZ: Zgjedhjet në Tiranë e...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka hedhur poshtë dy kërkesat ankimore të Partisë Bindja Demokratike për shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve në të gjitha Qendrat...

Astrit Patozi ndërmerr hapin tjetër, Bindja Demokratike padit KQZ-në

Bindja Demokratike ka paditur Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të...

“U shtuan fletët e votimit”, Patozi ankimoi zgjedhjet, KQZ ia kthen...

KQZ e ka shpallur të pavlefshme ankesën e partisë Bindja Demokratike. Komisioni me 4 vota pro KQZ vendosi qe ankimimi do t’i kthehet për...

Manipulimi me votat, kandidati i BD në Kurbin ankimon zgjedhjet

Ka dalë sheshit që votat janë manipuluar dhe kur Partia Socialiste kandidon e vetme. Edhe pse  KQZ kërkoi të mbulonte skandalin duke pretenduar se nuk...

Përgjimet/Bindjen Demokratike e “shqetëson” kandidati i PS në Shijak: Të tërhiqet...

Pas publikimit të përgjimeve nga prestigjiozia “BILD”, ka ardhur një reagim dhe nga partia më e re “Bindja Demokratike”. Në një deklaratë për mediat, BD...

VIDEO/BD çel fushatën ndryshe nga Rilindja, Patozi refuzon mitingjet: Ja çfarë...

Ndryshe nga mitingu madhështor i PS, Bindja Demokratike e ka nisur fushatën përmes një mesazhi të kryetarit të saj, Astrit Patozit. Patozi ka publikuar një...

Vijon tkurrja e Bindjes Demokratike, tërhiqet kandidati për këshillin Bashkiak të...

Partia Bindja Demokratike sa vjen edhe po tkurret më shumë. Pas largimit të disa kandidatëve për kryetar bashkie në disa qytete të Shqipërisë, një kandidat...