Tag: banesat

Propozimi i Meksit: Shitja e banesave stok, shtysë për rindërtimin, plus...

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi thotë se shitja e banesave stok do të ndikonte pozitivisht në procesin e rindërtimit. Në një intervistë në emisionin “Në Fokus”, në...

Rinisin shembjet e banesave në Astir, banorët dhe kalimtarët të acaruar:...

Mengjesin e sotëm ka rinisur puna per shembjen e disa objekteve te tjera në zonën e “Astirit” në Tiranë. Ndërkaq ka patur një revoltë që...

Zjarr në një pallat në Tropojë, shkrumbohen nga flakët dy banesa

Dy banesa në Tropojë mesohet se janë djegur nga zjarri pak pas mesnate. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Cerrnicë rreth orës 00: 30, në një...

“Na kapën prej leckash” Bashkia Lezhë nxjerr jashtë shkollës romët e...

Ky zjarr është ndezur nga disa familje rome në Lezhë pasi u nxorën jashtë nga palestra e gjimnazit ku ishin strehuar nga Bashkia që...

VIDEO/“Këta janë të pashpirt”, Basha në fshatrat e braktisur të Bubqit:...

Partia Demokratike, një muaj pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, denoncon se shteti është inekzistent për mijëra familje me shtëpi të dëmtuara rëndë nga...

Shenjestra pallatet e braktisura pas tërmetit, policia i kap në flagrancë...

Zbulohet plani i dy të rinjve që ishin nisur nga Shkodra me makinë, për të kryer vjedhje në Krujë. Në pranga u vunë shtetasit me...

Digjen nga flakët dy banesa në Surrel, dyshimet e para

Dy banesa janë përfshirë nga flakët duke rrezikuar dhe banesat e tjera. Fatmiresisht nuk ka lendime, por vetem deme materiale. Tiranë/Informacion Paraprak Rreth orës 09:52 në...

AKUZAT/Shembja e ndërtesave nga tërmeti, sot para gjykatës së Durrësit 9...

Ditën e sotme në orën 09:00 do të dalin para Gjykatës së Durrësit nëntë të arrestuarit, përgjegjësit e sigurisë së ndërtesave që u shembën...

Policia e Durrësit nis hetimet për çdo pallat, priten arrestime

Policia e Durrësit ka nisur hetimet për çdo pallat të dëmtuar, në çdo lagje të qytetit, dhe ka bërë gati dosjet për secilin ndërtim. Mësohet...

Berisha publikon mesazhin e qytetares: Inxhinierët show, asnjë shkresë zyrtare për...

Tashmë që tërmeti dëmtoi qindra banesa, mbetet shume e rendesishme ekspertiza e inxhiniereve, për të verifikuar banesat nëse jane të  banueshme. Ish-kryeministri Sali Berisha ka...