Tag: afrim qendro

Denoncimi i deputetit demokrat: Afrim Qendro nuk është shkarkuar, Rama po...

Pas zbulimit të skandalit të Unazës së Madhe, shkarkimi i kreut të ARRSH-së Afrim Qendro ishte thjesht një veprim për të tentuar mbylljen e...

Shkarkimet e drejtorëve, Zëri i Amerikës ngre dyshime: Akte të detyruara,...

Në Shqipëri, drejtuesit e dy institucioneve pranë të cilave kompania DH Albania kishte mundur të fitonte dy gara publike përmes dokumenteve të falsifikuara, janë...

Shkarkohet kreu i ARRSH Afrim Qëndro, zbulohet se kush e zëvendëson

Kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro është shkarkuar nga detyra. Burimet bëjnë me dije se në vend të Qendros do të jetë ish-ministrja e...

Rrugët e bllokuara, Qendro “i hedh fajin” bashkive: “Akset jokryesore nuk...

Drejtori i ARRSH, Afrim Qendro thotë se të gjitha akset kryesore që menaxhohen nga ky institucion janë të hapura. Në një lidhje telefonike për...

FOTO/Skandali me unazën e Re, Gjiknuri dhe Afrim Qendro kokë më...

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një foto ku shihen Afrim Qendro, drejtori i ARRSH dhe ministri Damian Gjiknuri. “Dami me Qndron ne kafe klandestine por ne...

PD ka katër pyetje për Afrim Qendron që duhet ti japë...

Partia Demokratike i është përgjigjur deklaratave të bëra nga kreu i ARRSH-së, Afrim Qendro, në lidhje me ndërtimin e Unazës së re. Në një deklaratë...

Në krye të ARRSH, i dënuari me gjashtë muaj burg që...

I emëruari në krye të Autoritetit Rrugor, pas ikjes së Dashamir Xhikës së LSI-së, del se ka qenë i dënuar me gjashtë muaj burg,...

‘Unaza e Re’, ARRSH jep sqarime për dëmshpërblimin e banorëve dhe...

Drejtori i ARRSH-së, Afrim Qëndro në një  konferencë për mediat, ka dhënë sqarimet lidhur me zbatimin e projektit te ‘Unaza e Re’ në Tiranë. Për...

EMRI & FOTO/ Abuzimet me rrugën Tiranë – Elbasan, përfundon “llogaridhënia”...

Pas dy ish-Ministrave të Transportit Edmond Haxhinasto dhe Sokol Dervishaj, kreu i ARRSH-së Afrim Qendro i është përgjigjur thirrjes së Prokurorisë së Krimeve të...

EMRI & FOTO/ Abuzimet me rrugën Tiranë – Elbasan, Prokuroria do...

Prokuroria e Krimeve të Rënda vijon hetimet për  abuzimet me rrugën Tiranë – Elbasan. Pas marrjes në pyetje të dy ish-Ministrave të Transportit, Edmond...