Tag: acar

EMRI/ I ftohti i madh, gjendet një person i vdekur në...

Një person është gjetur i vdekur pasditen e sotme në fshatin Çiflig. Viktima është Vasil Mati 65 vjeç. Viktima nuk ka shenja dhune në trup,...

FOTO/Acari mbërthen Shqipërinë, temperaturat vazhdojnë të jenë të ulëta

Acari dhe i ftohti do të vijojnë të jenë prezente dhe ditën e sotme. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit temperaturat do të...

Nesër vjen acari, shirat do të fryjnë lumenjtë, borë në këto...

Sipas Institutit të Gjeoshkencës nesër në shumicën e qarqeve priten reshje mesatare, ndërsa në Vlorë dhe Gjirokastër reshjet do të jenë intensive. Ndërkohë në...

HARTA/ Javën e ardhshme ditë të acarta për Europën, nuk shpëton...

Motit të ngrohtë të këtyre ditëve i vjen fundi të shtunën e të dielën pasi një valë "e acartë" do të godasë pjesën më...

Krishtlindje me borë në 90% të territorit, temperaturat ulen këtë javë...

Dita e sotme do të startojë një javë të re, e cila do të karakterizohet nga temperatura shumë të ulëta, që mund të sjellin...

FOTO/ Dëborë dhe acar në Shqipëri, ja pasqyra e motit për...

Reshjet e dendura të shiut, që ranë gjatë gjithë ditës së djeshme do ia lënë vendin sot motit të kthjellët në pjesën më të...

MOTI/ Përgatituni! – Javën e ardhshme vjen acari dhe bora

Sot dhe gjatë fundit të javës në vend parashihet të ketë mot kryesisht të vranët, ndërkohë nga mesi i javës së ardhshme parashikohet ulje...