Tag: borxh

Qeveria shqiptare kërkon borxh prej 500 mln eurosh

Qeveria shqiptare do të dalë për herë të tretë në tregjet ndërkombëtare për të marrë borxh nëpërmjet emetimit të një eurobondi. Bëhet fjalë për sigurimin...

I kishte borxh 100 euro, tre grekë bëjnë për spital shqiptarin

Një 24 vjeçar me origjinë shqiptare është rrahur barbarisht në zonën e Mesolongit në shtetin grek. Media lokale njofton se shkak për sherrin është bërë...

Rruga që po “ha” shumë para, merren borxh 16 mln dollarë...

Qeveria shqiptare ka nënshkruar një marrëveshje huaje prej 16 mln dollarësh me për rikonstruksionin e Rrugës Tiranë-Elbasan. Marrëveshja është nënshkruar me fondin OPEC për Zhvillim...

SKANDAL/ Vendburimet e naftës i jepen kompanisë e cila ka miliona...

Përveç lidhjeve të errëta me rusët, koncesioni i fituar nga Transoil Group për 3 vendburimet e naftës, Gorisht-Kocul, Cakran-Mollaj dhe Amonicë, ka një sërë...

DETAJE/ Për borxhin pashlyer, e rrëmbejnë me makinë, 1 i arrestuar...

Një person është arrestuar këtë të hënë, ndërsa dy të tjerë janë në kërkim për akuzën: heqje e paligjshme e lirisë. Gj. Q., 30 vjeç,...

Qeveria i kërkon borxh Bankës Botërore për projektin 50 milionë USD

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka depozituar pranë Bankës Botërore një koncept projekt që lidhet me rrugët lokale me një kërkesë për financim në...

Ekzekutimi mafioz në Shkodër për një borxh, Policia kërkon të burgosurin...

Ditën e djeshme në Shkodër, pranë varrezave të Stan Golemit u ekzekutua me tre plumba pistolete në kokë, 32-vjeçari Angjelin Shkambi, i cili ishte...

Shqipëria dhe Kosova, dy vendet me më pak borxhlinj

Për shqiptarët, në vite borxhi është konsideruar si barrë dhe ata tentojnë ta shmangin. Këtë e vërtetojnë edhe statistikat zyrtare të FMN-së, ku Shqipëria...

E merr peng dhe e mbyll në bagazhin e makinës,...

Një person është marrë peng në Velipojë, për shkak të një borxhi të pashlyer. Autoritetet e zbuluan ngjarjen pasi automjeti ku ndodhej personi i...

Skandali i qeverisë me detyrimet e prapambetura i kalon 300 milionë...

Teksa mandati qeverisës është në fund të tij, buxheti i shtetit mbart detyrime të fshehura në më shumë se 300 milionë euro, të cilat...