Tag: zyrtare

Ekzekutohet urdhëri i Prokurorisë, arrestohen 3 zyrtarë të ARRSH, në kërkim...

Policia ka arrestuar 3 punonjës të ARRSH së Durrësit, ndërkohë që 6 të tjerë janë shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “BYE PASS” Sipas...

EMRAT/Kalojnë pa probleme Vetingun dy zyrtarë të lartë të policisë

Është konfirmuar në detyrë Drejtori i Krimit Ekononik në Policinë e Shtetit, Lutfi Minxhozi nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit, duke kaluar kështu me...

Shifrat e para zyrtare nga ministria, përqindja e të prekurëve nga...

“59 % e personave të prekur në vendin tonë nga COVID-19 janë meshkuj”. Këto jane informacionet zyrtare qe deklaroi Eugena Tomini, specialiste në Institutin e...

DOSJA E PLOTE/Zbardhen përgjimet, kush i “fundosi” policët e zyrtarët, merrnin...

Jane zbardhur detaje nga dosja e Prokurorisë së Durrësit dhe SHÇBA për arrestimin e 18 zyrtarëve të policisë dhe pushtetit vendor, në qytetin bregdetar,...

Shefa rendi, punonjës policie dhe zyrtarë, zbardhen emrat e të arrestuarve...

Zbardhen emrat e të arrestuarve mbrëmë në Durrës dhe Shijak mes tyre është dhe shefi I rendit të Shijakut, Besnik Domi dhe një ndërtues. Ata...

Arrestohen 3 punonjës të administratës shtetërore, çfarë u zbulua pas kontrolleve...

Policia njofton se ka vënë në pranga 3 punonjës të Administratës së Zonave të Mbrojtura për "Shpërdorim detyre". Refik Zagani, Vesel Tusha, Palë Keçi...

EMRAT/Zyrtarizohen kandidatët në garë për prokurorin e përgjithshëm, intervistohen më 13...

Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela janë zyrtarizuar nga KLP si kandidatë për postin e Prokurorit të Përgjithshëm. Këshilli i Lartë i Prokurorisë caktoi...

VIDEO/”Nuk do të marrin kurrë vizë”, Ambasada Amerikane me mesazh të...

Ambasada amerikane ka publikuar emrat e zyrtarëve të lartë dhe ish-zyrtarëve të shtetit shqiptar që iu ndalohet hyrja në SHBA. Me anë të jë...

“Nuk e ka fajin Europa për negociatat”, PD kërkon dorëheqjen e...

Në një reagim tjetër zyrtar, Partia  Demokratike thekson se nuk është faji i Europës për moshapjen e negociatave, por i Edi Ramës. Nga selia blu,...

“Lajm i keq për zyrtarët e korruptuar”, Çfarë po paralajmëron Ambasada...

Zëvendësambasadori i SHBA në Tiranë, Dan Koski, ka dhënë një paralajmërim të fortë për të gjithë zyrtarët e korruptuar në Shqipëri. Gjatë aktivitetit mbi Projektin...