Tag: zgjidhja

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja jep zgjidhjen për studentët, si do...

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja ka gati planin për dhënien e provimeve online. Përmes një njoftimi, ky fakultet shprehet se është i angazhuar për përfundimin...

VIDEO/Rindërtimi nga pasojat e tërmetit, Rama u kërkon qytetarëve sërish të...

Kanë kaluar disa muaj nga tragjedia qe goditi Shqipèrinë me tërmetin fatal të 26 Nëntorit. Ka ende banorë që qendrojnë jashtë dhe nuk kanë siguruar...

“Kush mendon se mbledh një thes votash e ka gabim”, Ish-ministri:...

Ish-ministri Ylli Manjani përmend dhe njehere zgjidhjen e vetme qe situata politike mund të marrë. Manjani shprehet se cilido, individ apo parti, që mendon...

LAJM I FUNDIT/Zbulohet lëvizja e rradhës e presidentit Meta, lidhet me...

Presidenti Ilir Meta e cilëson situatën në të cilën ndodhet vendi shumë dramatike ndaj në ditët në vijim ka paralajmëruar nisma dhe vendime që...

BLOG/Pyetja për eksperten: E dua shumë, por jam kundër martesës, si...

Ne rubrikën "Jeta dhe Dashuria" tek revista "Elle", një vajzë ka kerkuar ndihmen e keshillueses per lidhjet, pasi ka frikë të hedhë hapin e...

“Zgjidhja për Teatrin fare e thjeshtë”, ish-ministri: Një dreq e di...

Ish-ministri Ylli Manjani është ndalur sërish tek çështja e nxehtë në lidhje me Teatrin Kombëtar. Në një reagim të tij të fundit, Manjani flet...

“Kam tash 5 muaj që e them”, Manjani: Duhet shpërndarja e...

Ish-ministri Ylli Manjani ka përsëritur zgjidhjen e tij, të propozuar prej 5 muajsh tashmë. Duke kërkuar fokusin në atë që është më me rëndësi, Manjani...

“Urgjenisht na duhet një republikë tjetër” Fuga: Ja ç’duhet bërë

Profesori Artan Fuga shkruan se vetëm përcaktimi i një date të re zgjedhjesh dhe zgjidhja me dekrete nuk mjafton. Fuga sugjeron krijimin e nje...

FOTO/Ja mënyra si socialistët do të sigurojnë votën, dalin urdhrat...

Kryeministri Edi Rama dhe partia e tij nuk tërhiqen nga data 30  Qershor, duke mos i dalë kundër vetëm dekretit të Metës, por në...

Meta paralajmëron shtyrjen e datës së zgjedhjeve

Ilir meta ka përsëritur shqetësimin e tij lidhur me krizën politike ku ndodhet vendi. Në një njoftim të fundit për mediat, Presidenti nënvizon angazhimin...