Tag: ZGJEDHJET

Zgjedhje pa opozitën, Rama thërret urgjent në takim kandidatët e PS-së

Ndërsa opozita vijon të protestojë dhe të deklarojë se nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor, mazhoranca nga ana tjetër vazhdon me përgatitjet....

“Nuk e luan topi”, Balla gjen shpëtim tek Kodi Penal: Burg...

Taulant Balla, i ndjërë në presion se ndoshta zgjedhjet nuk mbahen, ka filluar prapë nga kërcënimet. Duke lexuar nenet e Kodit Penal që parashikon dhunimin...

Aktori i njohur kandidat i PS për kryetar bashkie, Ardit Gjebrea...

Kryesia e PS-së zyrtarizoi emrin e aktorit Erion Isai, si kandidatin e saj për kryebashkiak te Kolonjës, një lajm që nuk pritej. Lidhur me këtë...

FOTO/Zgjedhjet e 30 qershorit, PS nënshkruan koalicionin “Aleanca për Shqipërinë Europiane”

Partia Socialiste ka firmosur këtë të martë koalicionin me partitë aleate për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve, në...

LAJM I FUNDIT/KQZ regjistron ‘Bindjen Demokratike’ për në zgjedhje, vetëm Zguri...

"Bindja Demokratike" është regjistruar në zgjedhje. Përfaqësuesit e mazhorancës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë votuar sot me 4 vota pro pranimin e kërkesës...

Balla flet për “Bindjen Demokratike”: Si mund të mbështesim ne kundërshtarin...

Kreu i Grupit Parlamentar e ka nisur fjalimin e tij në seancën e sotme parlamentare duke adresuar kërcënime. Këtë herë, duke folur për pjesëmarrjen në...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, reagon kandidati shqiptar: I ka tejkaluar...

Kandidati shqiptar për kryetar shteti në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka, u shpreh i kënaqur nga rezultati që ka arritur në këtë cikël zgjedhor...

E vështirë të pranojë humbjen në Ankara dhe Stamboll, Erdogan ankimon...

Partia qeverisëse e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan u ankua të martën ndaj rezultatit të zgjedhjeve për Stambollin dhe Ankaranë, duke pretenduar për parregullsi...

Rama renditet mes liderave që uruan Erdogan për fitoren, në listë...

Kryeministri Edi Rama nuk ka ngurruar të përshëndesë fitoren e presidentit Rexhep Taip Erdogan, e cila rezultoi të ishte një fitore e vështirë. Partia ‘AK’...

Zgjedhjet presidenciale në Ukrainë: Komediani po del fitues që në raundin...

Njerëzit në Ukrainë po votojnë në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Udhëheqësi i tanishëm Petro Poroshenko, 53 vjeç, po kërkon rizgjedhjen, por  ka përballë...