Tag: yuri kim

Ambasada amerikane-lidershipit shqiptar: Results, not insults!

Ambasada amerikane ka postuar nje twiter permes te cilit ambasadorja amerikane Yuri Kim i kerkon lidershipit politik te permbushe kerkesat e qytetareve: “results not...

As Yuri Kim nuk i bind dot, çfarë deklaruan deputetët e...

Takimi me Ambsadoren Amerikane deri tani duket se nuk ka provuar te jete efektive. Vete perfaqesuesit e opozites parlamentare kane deklaruar per mediat se mendimi...

Opozita parlamentare sot tek rezidenca amerikane, Yuri Kim do përpiqet t’i...

Opozita parlamentare  sot do te kete takim me ambasadoren e SHBA-së Yuri Kim. Takimi do të mbahet në rezidencën e ambasadës ndërsa, një ditë pas...

Ambasada amerikane: Marreveshja forcon garancite per zgjedhje te lira

Ambasada amerikane ne Tirane ka pershendetur sonte marreveshjen per Reformen Zgjedhore. Ambasadorja Yuri Kim luajtu nje rol te rendesishem ne arritjen e saj duke...

Reagon Ambasadorja Yuri Kim: Ja pse Bashës i thërras ‘Luli’

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim reagon dhe ndaj komenteve dhe deklaratave qe te tjeret mund te bejne ndaj saj dhe marredhenieve me...

Reforma në ngërç/Yuri Kim thirrje politikës: Është koha të mbani fjalën,...

Ambasadorja amerikane ka bërë një apel të fortë ndaj forcave politike në vend në lidhje me miratimin e Reformës Zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetin...

Ambasadorja Yuri Kim riposton mesazhin e Metes

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka përshëndetur deklaratën e presidentit Ilir Meta ndersa ka ripostuar deklaratën e tij në twitter. Ambasadorja Kim shkruan: "Faleminderit Zoti President...

Yuri Kim kerkon te mbyllet Reforma sipas afateve

Ambasadorja amerikane Yuri Kim kerkoi nga Keshilli Politik mbylljen e Reformes Zgjedhore me 31 maj, sic eshte premtuar. “Më shumë përparim sot, mbeten 2-3 çështje....

Edhe 3 ditë nga afati për zgjedhoren, Yuri Kim me axhendë...

Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim pas takimeve të njëpasnjëshme me krerët e opozitës dhe anëtarët e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, do të zhvillojë një...

“Nuk e kemi braktisur tryezën e zgjedhores”, Yuri Kim vlerëson Bashën:...

Ambasadorja e BE, Yuri Kim ka reaguar ndaj deklaratës së Bashës për reformen zgjedhoren duke thënë: “Mirëpresim vendimin e Bashës për të përfunduar reformën elektorale....