Tag: yuri kim

Yuri Kim ‘shton’ presionin: Gjykata Kushtetuese të ngrihet brenda fundit të...

Ambasadorja Amerikane në Tiranë Yuri Kim i ka kërkuar Këshillit të Emërimeve në Drejtësi të vlerësojë menjëherë kandidatët e rinj për Gjykatën Kushtetuese të...

Tjetër mesazh nga Yuri Kim: Opozita mori përgjegjësitë e saj! Palët...

Ambasadorja Yuri Kim ka komentuar nga Himara diskutimet mes palëve për ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke vlerësuar draftin  e sjellë nga opozita jashtëparlamentare si...

Yuri Kim kapet fort pas marrëveshjes së 5-Qershorit, një apel Bashës...

Me një mesazh në Twitter, ambasadorja Yuri Kim i shkruan Ramës dhe kreut të opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha se duhet ti përmbahen asaj...

Yuri Kim kërkon mendimin e shqiptarëve: Cilin vend të vizitoj?

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim vijon me vizitat  e saj ne Shqiperise dhe vetem dje ka vizituar Manastirin e Dyzetë Shenjtorëve në...

FOTOLAJM/’Nisma’ fton Yuri Kim për darkë, në tavolinë dhe Rudina Hajdari

Ambasadorja Yuri Kim ka qene e ftuar ne nje takim me anetare te partise me te re, Nisma. Kim ka zhvilluar një takim me...

Dita e Demokracisë/Yuri Kim mesazh shqiptarëve: Duhet transparencë për të dhënat...

Në ditën ndërkombëtare të demokracisë, ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim ka deklaruar se çdo qytetar ka të drejtë të marrë pjesë në...

FOTOLAJM/Beqaj e ‘përjashtoi’ nga PS, Bushati shfaqet në Shkodër duke darkuar...

Vizita dy ditore e ambasadores amerikane në Shkoder, përveç takimit me kryetaren e bashkisë dhe vizitave në disa prej objekteve të njohura historiko-kulturore, e...

Yuri Kim letër Ramës, Bashës e Kryemadhit, kërkesa e saj për...

Në prag të nisjes së përgatitjeve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim i ka nisur një letër krerëve...

Yuri Kim: Kriminelet e rendesishem ia dalin te bejne fushata te...

Ambasadorja Yuri Kim ka shpjeguar me tej mbeshtetjen per SPAK. Ajo thote se behet fjale per kriminele te njohur qe ia dalin qe permes...

Yuri Kim: Se shpejti do te filloje trainimi i hetuesve nga...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim tha se propozimi i drejtores se re te BKH eshte nje hap perpara, nderkohe qe njoftoi se do te filloje...