Tag: Xhevdet ferri

DETAJE/Vajza e Xhevdet Ferrit sqaron sëmundjen që i mori jetën të...

Një ditë pasi i dha lamtumirën e fundit të atit, Bora Ferri, vajza e artistit të mirënjohur Xhevdet Ferri ka vendosur të flasë me...

I jepet lamtumira aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri, çfarë shkruante vajza...

Përmes një ceremonie të ngushtë familjare, mes miqve, aktorëve dhe atyre që e deshën dhe e respektuan i është dhënë lamtumira aktorit të njohur...

Ndriçim Xhepa zbulon nga cila sëmundje vuante i madhi Xhevdet Ferri:...

Ndriçim Xhepa ka zbuluar për News 24 se kolegu i tij, Xhevdet Ferri i cili vdiq dje,  vuante nga një sëmundje pulmonare në mushkëri....

Jeta e bujshme e Xhevdet Ferrit ne kinema dhe teater

Aktori i jashtezakonshem Xhevdet Ferri u nda sot nga jeta ne moshen 60 vjecare. Nje semundje e rende e mundi ate duke lene ne...

LAJMI I FUNDIT/ NDAHET NGA JETA AKTORI XHEVDET FERRI

Vetrm pak minuta me pare, kete pasdite  ka ndërruar jetë aktori Xhevdet Ferri. Ferri vuante nga një sëmundje e pashërueshme duke ndërruar jetë sot. Droni.al i...