Tag: VV

Taksa dhe koronavirusi rrëzojnë qeverinë e Kosovës? Mustafa në takim me...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur të dalë nga koalicioni qeverisës me Lëvizjen Vetëvendosje, pas vendimit të kryeministrit Albin Kurti për shkarkimin e Agim...

VIDEO/Para takimit me Thaçin, Kurti ofertë LDK-së: Më sillni emrat për...

Albin Kurti ka prezantuar oferten e tij të fundit për koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, përpara takimit të tij me presidentin Hashim Thaçi....

Marrëveshjet për qeverinë/Pas Kurtit, flet dhe Mustafa, prezanton ofertën e tij...

Pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para mediave i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se edhe...

Vucic pritet me protesta ne Tirane, levizja VV bllokon bulevardin

Lëvizja Vetëvendosja në Tiranë po proteston kundër mini shengenit ballkanik dhe vizites se Vucic ne Tirane. Ditën e sotme në Tiranë ka mbërritur Presidenti i...

Detaje nga aksidenti i eskortës së Albin Kurtit, e vërteta e...

Policia e Shqipërisë në një përgjigje për Gazetën Express kanë dhënë detaje për aksidentin e mbrëmshëm ku u përfshi eskorta e kreut të Vetëvendosjes,...

FOTO/Numërohen dhe votat e Diasporës, VV thellon fitoren, NSMA nuk arrin...

Pas numërimit të votave të ardhura nga jashtë, VV-ja thellon diferencën nga LDK-ja, ndërsa e Nisma mbetet në kufi të pragut elektoral. Qendra për Numërim...

KQZ konfirmon VV forcë të parë, LDK kërkon rinumërim të votave

Në web-in zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kosovë bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta nga...

VIDEO/Ramush Haradinaj pas zgjedhjeve, ish-kryeministri pyetet për mundësinë e një koalicioni...

Ramush Haradinaj ka folur para mediave, duke reaguar keshtu zyrtarisht lidhur me rezultatin e zgjedhjeve parlamentare. Ramush Haradinaj, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës...

Vuçiç skeptik dhe jo i gëzuar: Me fitoren e Albin Kurtit...

Fitorja e Albin Kurtit është gati për t'u shpallur, pasi KQZ ka numëruar rreth 96% të votave, dhe në krye qëndron partia Vetëvendosje. Presidenti i...

Zgjedhjet në Kosovë pas numërimit të pjesshëm, PAN nuk ndalet në...

Një organizatë joqeveritare që po publikon rezultatet e numërimit të votave në Kosovë ka dhënë pak minuta më parë edhe rezultatin pas numërimit të...